• Diğer

Özel

Golan Tepelerinden Nusret Cephesini İzliyorlar

40 yıldır Suriye’ye ait olan Golan Tepeleri’ni işgali altında tutan İsrail bugünlerde Suriye rejimini kovarak sınırına yerleşen yeni komşularını turistlere tanıtıyor.

Golan Tepelerinden Nusret Cephesini İzliyorlar

26 Eylül 2014 14:20
-A

+A

SÜTUN HABER ARAŞTIRMA MERKEZİ

İsrailliler Suriye'ye bakan Bental Dağı'na yeni komşuları ve düşmanları olan ve Suriye el-Kaide’si olarak tanınan Nusret Cephesi'nin savaşçılarını görebilmek için akın ediyorlar.

40 yıldır Suriye askerlerini izleyen İsrail askerleri ve turistler artık yeni düşmanlarını merak ve heyecan içerisinde izlemek için sıraya giriyorlar.

HAMAS'tan sonra siyah bayraklı bu yeni düşmanlarının ülkelerine saldırıp kendilerine ve akrabalarına zarar vermesinden endişe eden İsrailliler yeni düşmanlarını panik halinde izliyorlar.

Bölgeyi elegeçirmek için şiddetli çatışmalara giren Nusret Cephesi savaşçıları BM’ye bağlı 45 Fiji barış gücü askerini kaçırmıştı. Bu olay üzerine BM bölgedeki tüm askerlerini çekme kararı almıştı. Böylelikle İsrail askerleri ile Nusret Cephesi arasında hiçbir askeri engel kalmamıştı.

Bölgeyi ziyarete gelen bir İsrail vatandaşı “Umarım savaş sınırın diğer tarafında kalır ve bizim bölgemize sıçramaz” diyerek korkusunu dile getirdi.

İşte bölgeden birkaç foto karesi.Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV